• Meksykańska 6 lok. 102 Warszawa Polska
  • +48 22 378 48 91
  • +48 22 409 91 451
  • [email protected]
Aktualności: Lider Fotoniki
Wyniki Konkursu „Lider Fotoniki”

Znamy już wyniki I edycji Konkursu „Lider Fotoniki”, którego współorganizatorem jest firma InPhoTech. Zwycięzcą został mgr Jan Szczepanek. Celem konkursu jest promowanie fotoniki i pomoc młodym naukowcom, którzy z branżą fotoniczną wiążą swoją przyszłość i pracę zawodową.

Do I edycji konkursu mogły zgłaszać się osoby, które w okresie od 1 listopada 2013 roku do 30 września 2014 roku obroniły prace inżynierskie lub magisterskie z zakresu fotoniki na uczelniach wyższych z całego kraju. Postawiliśmy nie tylko na poprawność merytoryczną, ale również aplikowalność i formę prezentacji. Dlatego Kapituła złożona z naukowców oraz przedsiębiorców z branży fotonicznej, po zapoznaniu się z pracami, wybrała autorów tych najlepszych i spotkała się z nimi podczas Etapu Prezentacji. Na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej uczestnicy wygłaszali jedno-, pięcio- i piętnastominutowe prezentacje w języku angielskim.

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem prezesa Tomasza Nasiłowskiego zdecydowała się wyróżnić aż 5 uczestników:

  • Mgr Jan Szczepanek – zwycięzca I edycji Konkursu jako nagrodę główną ma do wyboru: 3-miesięczny płatny staż (3 tys. zł/miesiąc) w firmie InPhoTech lub nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych.

  • Mgr Maciej Kowalczyk – zdobywca II nagrody w Konkursie w wysokości 1000 złotych

  • Mgr Łukasz Sterczewski – nagroda w wysokości 500 złotych za najlepszą prezentację magisterską

  • Inż. Michał Laskownicki – nagroda w wysokości 700 złotych za najlepszą pracę inżynierską

  • Inż. Barbara Wilk – nagroda w wysokości 300 złotych za najlepszą prezentację inżynierską

Głównym organizatorem I edycji Konkursu „Lider Fotoniki” było Polskie Centrum Fotoniki i Światłowodów. Współorganizatorami, poza firmą InPhoTech, byli także: ELMAT, Fibrain oraz kawiarnia Chmiel Cafe. Patronat medialny nad konkursem sprawują Magazyn VIP, Radio Kampus, dlastudenta.pl, Fakty Gospodarcze oraz Rynek Inwestycji.

Z radością informujemy, że nasza firma włączyła się także w organizację II edycji Konkursu „Lider Fotoniki”. Serdecznie zapraszamy do udziału, a więcej informacji o kontynuacji Konkursu ukaże się już jesienią na naszej stronie oraz na www.pcfs.org.pl.