• Meksykańska 6 lok. 102 Warszawa Polska
  • +48 22 378 48 91
  • +48 22 409 91 451
  • [email protected]
Aktualności: Piknik naukowy
InPhoTech na Pikniku Naukowym

Tradycja, rozmach i przede wszystkim ogromne zainteresowanie tysięcy Polaków. Z dumą informujemy, że w sobotę, 9 maja wzięliśmy udział w XIX Pikniku Naukowym!

Organizowany przez Polskie Radio oraz Centrum Nauki Kopernik Piknik Naukowy jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Wzorowa organizacja oraz ogromne zainteresowanie Piknikiem doceniane są przez władze Polski i z zaciekawieniem oraz podziwem odbierane przez przedstawicieli innych państw i Unii Europejskiej. Od 2013 roku impreza organizowana jest na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwiedzający mają możliwość obejrzenia blisko tysiąca pokazów z zakresu nauk ścisłych, historii, sztuki i wielu innych dziedzin.

Rok 2015 został przez ONZ ogłoszony Rokiem Światła. Organizatorzy imprezy poszli tym samym śladem - temat przewodni tegorocznego, dziewiętnastego już Piknika Naukowego brzmi: „Światło – źródło naszej cywilizacji”.

Wstęp na wszystkie imprezy tradycyjnie jest bezpłatny, a w ostatnich latach Piknik regularnie odwiedza blisko 150 tysięcy osób. Zadaniem organizatorów jest ukazanie nauki jako ekscytującej i pasjonującej dziedziny życia, a marzeniem – zachęcenie jak największej liczby osób do rozpoczęcia własnej aktywności naukowej.

Do zrozumienia i zainteresowania się nauką, a dokładnie fotoniką, na Pikniku Naukowym zachęcali również przedstawiciele naszej firmy. Inż. Tomasz Stańczyk efektownymi eksperymentami czarował najmłodszych zwiedzających, a chwilą rozmowy i prezentacją materiałów naukowych zachęcał do zapoznania się z fotoniką tych trochę starszych.

Dziękujemy wszystkim zwiedzającym i uczestnikom, bo choć Piknik Naukowy trwa tylko jeden dzień jest prawdziwym świętem polskiej nauki i mamy nadzieję, że stanie się pozytywnym bodźcem dla tysięcy Polaków. Takie inicjatywy trzeba wspierać!