• Meksykańska 6 lok. 102 Warszawa Polska
  • +48 22 378 48 91
  • +48 22 409 91 451
  • [email protected]
Aktualności: Tydzień ICT w Mediolanie. Z EXPO 2015 wracamy z podniesionym czołem!
Tydzień ICT w Mediolanie. Z EXPO 2015 wracamy z podniesionym czołem!

Dzięki zwycięstwu w zorganizowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji konkursie, nasza firma, w dniach od 12 do 18 października, wzięła udział w Tygodniu ICT podczas Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie. Znaleźliśmy się w gronie ośmiu wyróżnionych firm, które przed międzynarodową publicznością prezentowały polskie innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Zgodnie z przewidywaniami Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w 2020 roku sektor ICT w Polsce, dzięki zaangażowaniu między innymi środków unijnych, może odpowiadać nawet za 15% polskiego PKB. W Mediolanie polski sektor ICT poza firmą InPhoTech reprezentowały również: Digital Core Design, Game Technologies, Infinity HQ, MGGP Aero, Sportovia, OMNI3D i OORT Europe. Przygotowane projekty musiały dotyczyć innowacyjnych rozwiązań oraz być zbieżne z tematyką Tygodnia ICT oraz Wystawy Światowej „Wyżywienie planety, energia dla życia”.

W tematykę Wystawy idealnie wpisuje się projekt firmy InPhoTech "Zaawansowane struktury światłowodów fotonicznych dla innowacyjnych sieci telekomunikacyjnych".

W związku z rozwojem cywilizacji i ciągłym wzrostem przepływu informacji obecnie stosowane sieci telekomunikacyjne niebawem staną się niewystarczające. Dlatego nieodzowne wydaje się zastąpienie tradycyjnych światłowodów jednomodowych – stosowanych obecnie do przesyłu dużej ilości danych na znaczne odległości - innowacyjnymi światłowodami wielordzeniowymi. Opracowany przez naszą firmę światłowód wielordzeniowy pozwala na zwiększenie przepustowości sieci tyle razy, ile rdzeni zawiera. Użycie światłowodów wielordzeniowych spowoduje znaczną oszczędność miejsca, które w zagęszczonych aglomeracjach miejskich jest mocno ograniczone. Dzięki zastosowaniu zoptymalizowanego i niskostratnego procesu łączenia światłowodów wielordzeniowych ze sobą oraz ze standardowymi włóknami i urządzeniami telekomunikacyjnymi, wykonane przez nas światłowody będą gotowe niemal do natychmiastowego wdrożenia i pozwolą na stworzenie nowoczesnych, wysokoprzepustowych linii transmisyjnych.

13 października, podczas konferencji, w której udział wzięli m. in.: włoscy przedsiębiorcy oraz przedstawiciele mediów, zalety oraz zastosowania światłowodów wielordzeniowych omówiła menedżer projektu w firmie InPhoTech, Barbara Wajnchold.

Nasz pobyt w Mediolanie okazał się bardzo owocny - poza możliwością zaprezentowania się na Wystawie Światowej, nawiązaliśmy również kilka interesujących kontaktów biznesowych. Za pomoc w organizacji i przygotowaniu naszego uczestnictwa w Tygodniu ICT dziękujemy przedstawicielom Ministerstwa Adminstracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

A poniżej kilka zdjęć z Tygodnia ICT: