• Meksykańska 6 lok. 102 Warszawa Polska
  • +48 22 378 48 91
  • +48 22 409 91 451
  • [email protected]
Aktualności: Łódź zdobyta. InPhoTech z Polską Nagrodą Innowacyjności 2015
Łódź zdobyta. InPhoTech z Polską Nagrodą Innowacyjności 2015

To były bardzo pracowite, ale i radosne dla nas dwa dni. 5 i 6 listopada w Łodzi odbył się III Polski Kongres Przedsiębiorczości. Do Łodzi pojechaliśmy nie tylko jako partnerzy merytoryczni Kongresu i współorganizatorzy panelu fotonicznego, ale także z nominacją do Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015.

Polski Kongres Przedsiębiorczości to ogromne forum wymiany poglądów i wiedzy, które skupia uwagę przedstawicieli świata biznesu i nauki oraz samorządowców z całej Polski. W tegorocznej, trzeciej już edycji Kongresu, w salach konferencyjnych łódzkiej Fabryki Sztuki zjawiło się kilkaset osób, które w ciągu dwóch dni wzięły udział łącznie w 24 panelach tematycznych. Uczestnicy Kongresu skoncentrowali się na sprawach, które mają kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju oraz Europy. Motywem przewodnim Kongresu była synergia nauki z biznesem, wejście polskich firm na rynki globalne oraz nadanie innowacyjnego wymiaru polskiej gospodarce.
Sporym zainteresowaniem cieszył się panel „Siła Polskich Innowacji”, na którym prelekcję wygłosił Tomasz Nasiłowski. Prezes firmy InPhoTech wprowadził zebranych gości w świat fotoniki i światłowodów, a swoim wystąpieniem „Polska fotonika – potencjał dla rozwoju nowoczesnej gospodarki” wykazał jak potrzebne jest w Polsce stworzenie przemysłu nowoczesnych technologii opartego na innowacyjnych technologiach fotonicznych. Wystąpienie spotkało się z przychylnością widowni, czego potwierdzeniem były liczne pytania skierowane do prezesa już po zakończeniu panelu. Udzielając informacji na temat naszej działalności przy stoisku firmowym czekaliśmy na Galę Finałową Kongresu i rozdanie nagród przyznawanych przez Polską Agencję Przedsiębiorczości.
W czwartkowy wieczór miłych chwil nie brakowało – firma InPhoTech została bowiem laureatem Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015. Prezes Nasiłowski z radością, ale i dumą przyznał, że odbiera nagrodę w imieniu wszystkich pracowników firmy, po czym zaprosił zebranych gości do udziału w piątkowej konferencji fotonicznej. To nie był jeszcze koniec atrakcji. Po rozdaniu nagród uczestnicy Kongresu przenieśli się do Akademii Sztuk Pięknych, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć pokaz mody przygotowany przez młodych projektantów łódzkiej szkoły, a także wysłuchać koncertu zespołu symfonicznego Alla Vienna.
W piątek rano jako jeden z głównych partnerów merytorycznych Kongresu zorganizowaliśmy panel „Fotonika motorem rozwoju polskiej gospodarki XXI wieku”. Moderatorem panelu był prezes Tomasz Nasiłowski, a prelegenci – naukowcy i przedsiębiorcy z branży fotonicznej, w dużej mierze uczestnicy Krajowej Inteligentnej Specjalizacji ds. fotoniki - opowiedzieli o licznych innowacyjnych rozwiązaniach oraz rozwoju technologii fotonicznych w Polsce. Panel zakończyła dyskusja podsumowująca, w której aktywny udział wzięli zarówno prelegenci jak i uczestnicy spotkania.
Nasz udział w Polskim Kongresie Przedsiębiorczości okazał się bardzo owocny. Polskie rozwiązania fotoniczne zainteresowały niektórych uczestników Kongresu, a my jesteśmy dumni z otrzymania Polskiej Nagrody Innowacyjności 2015. Dziękujemy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości za współpracę i gratulujemy organizacji III Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości!
Certyfikat potwierdzający uzyskanie tytułu "Polska Nagroda Innowacyjności"