• Meksykańska 6 lok. 102 Warszawa Polska
  • +48 22 378 48 91
  • +48 22 409 91 451
  • [email protected]
Aktualności: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach rozpocznie się już za kilka dni!
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach rozpocznie się już za kilka dni!

W dniach 5-8 września 2017 r. podczas międzynarodowych targów MSPO w Kielcach firma InPhoTech zaprezentuje po raz pierwszy swoje dwa najnowsze rozwiązania umożliwiające zwiększenie ochrony przesyłanych danych oraz kontrolę wtargnięć na terytorium.

Na targach zaprezentujemy innowacyjny światłowód do zastosowań militarnych. W odróżnieniu od standardowych włókien światłowodowych, rozwiązanie to pozwala w zupełności zabezpieczyć się przed próbami podsłuchu. Zastosowane najnowsze technologie światłowodowe umożliwiły opracowanie rozwiązania, dzięki któremu nie jest możliwe wyprowadzenie transmitowanego sygnału na zewnątrz światłowodu w celu jego przechwycenia. Co więcej, dzięki wykorzystaniu wielokanałowej transmisji danych, możliwe jest nadawanie kilku niezależnych sygnałów optycznych, co dodatkowo utrudnia osobom niepożądanym interpretację danych.

Opracowane rozwiązanie można zastosować, m.in. w sytuacjach, w których bezpieczna transmisja danych odgrywa kluczową rolę, a jakiekolwiek przejęcie informacji przez osoby trzecie jest niepożądane. System oparty o opracowane światłowody, pozwala na bezpieczną transmisję danych na dystansach rzędu setek kilometrów bez konieczności wykorzystywania dodatkowych urządzeń.

Drugim prezentowanym rozwiązaniem dedykowanym do zastosowań militarnych i paramilitarnych, jest oparty o technologię światłowodową system kontroli granic. System wykorzystuje techniki rozproszonego pomiaru światłowodowego, co w praktyce oznacza, iż przy wykorzystaniu jednego kabla światłowodowego rozmieszczonego wokół kontrolowanego obszaru, możliwe jest zidentyfikowanie wtargnięcia w kontrolowany obszar. Ponadto, proponowany system pozwala również na określenie rodzaju wtargnięcia, odróżniając między innymi ludzi od pojazdów oraz dokładną lokalizację pobudzenia czujnika. Opracowane rozwiązanie może znaleźć zastosowanie zarówno w systemach monitoringu infrastruktury (np. bazy wojskowe) jak również - dzięki zakresowi rzędu setek kilometrów - może zostać wykorzystane do kontroli przekraczania granic chronionych obszarów.

Wszystkie osoby ciekawe działania naszych nowych rozwiązań zapraszamy na stoisko wystawowe G-33.

Do zobaczenia w Kielcach!